Technologie a řešení

Patentováno

Nový typ světelného zdroje je firmou Chemlight patentován. Pouze Chemlight je oprávněn využívat technologii jako nové technické řešení světelného zdroje vhodného pro užitné, reklamní, dekorativní a jiné účely v rámci osvětlení. 

Spolupráce

Nabízíme spolupráci ve formě prodeje kapaliny a s ní související know-how, tak aby bylo zajištěno pokud možno co nejefektivnější využítí.

Možnost využití

Vhodné řešení pro efektivní, účelové osvětlení domácností, kanceláří, barů, showroomů, hotelů. Zakomponování kapaliny se hodí zejména k výrobě nových a jedinečných typů lamp, lustrů, barevných svítících stěn, podlah, stropních podhledů, nábytku apod. Výhodou je možnost rovnoměrného nasvícení větší plochy. Jedná se o moderní a futuristické osvětlení (viz. galerie níže), které zkrášlí prakticky každý interiér. Vyvolává uklidňující pocit a nedráždí při pohledu.

Podstata osvětlení

Podstata osvětlení se skládá z namíchaného roztoku obsahující látku, která je schopna absorbovat světlo určité vlnové délky a následně emitovat různobarevné světlo (světelný výstup je tedy za použítí osvětlení kapalinou vyšší, vyzařuje více světla než je do kapaliny dodáváno), přitom není nutné použít silný zdroj energie k vybuzení záření v kapalině. Proto se jedná v současné době o jednu z nejúspornějších forem efektivního/efektního osvětlení. Kapalina může dle uvážení obsahovat také částice pevné hmoty jako jsou částice skla, hliníku, měďi, zlata, stříbra a jiné ke zkrášlení samotného produktu. 

Zdroj

K vybuzení záření v kapalině je zapotřebí zakomponovat do výrobků UV zdroj elektromagnetického záření. Jako zdroj elektromagnetického záření lze využít na trhu dostupné LED diody, žárovky, zářivky, reflektory, lasery apod.